Victorie pentru Juventus Torino. "Bătrâna Doamnă" a câştigat derbyul din deplasare cu Inter Milano

Juventus Torino a câştigat cu 2-1 derbyul din deplasare cu Inter Milano, din etapa a şaptea a Campionatului Italiei de fotbal. "Bătrâna Doamnă" a preluat conducerea încă din minutul 4 datorită golului marcat de Paulo Dybala. Milanezii au egalat în minutul 18 prin Lautaro Martinez, care a transformat un penalty acordat după ce arbitrul a consultat sistemul video.

Până la pauză torinezii au reuşit să înscrie prin Cristiano Ronaldo, însă golul a fost anulat pe motiv de offside.

Juve a smuls victoria cu 10 minute înainte de finalul timpului regulamentar. Gonzalo Higuain a fost cel care a adus oaspeţilor cele 3 puncte.

Graţie acestui succes, Juventus a depăşit-o cu un punct în clasament pe Inter, care venea după o serie de şase victorii consecutive de la debutul sezonului.