ŢSKA, victorie categorică! Formaţia rusă a surclasat Valencia cu scorul de 94-67

ŢSKA Moscova își continuă parcursul bun în Euroliga de baschet masculin. Formaţia rusă a obţinut a patra victorie consecutivă şi a ajuns lider condiționat al clasamentului.

ŢSKA a învins pe teren propriu gruparea spaniolă Valencia cu scorul de 94-67. Baschetbalistul francez de la gazde, Nando De Colo, a dat recital în teren, el reuşind 23 de puncte pentru echipa sa şi o pasă decisivă.

Real Madrid a suferit a doua înfrângere consecutivă. După eșecul de pe teren propriu cu Himki, Real a fost învinsă, de această dată în deplasare, de Maccabi Tel Aviv.

După trei reprize cele două formaţii se aflau la egalitate, însă în ultimul sfert gazdele au înclinat balanţa în favoarea lor, impunându-se cu scorul de 90-83.

În alte meciuri ale etapei a şasea a Euroligii, Zalgiris Kaunas a câștigat net, în deplasare, partida cu Olimpia Milano, scor 94-62, iar Barcelona a pierdut pe teren propriu meciul cu gruparea turcă Anadolu Efes, scor 85-89.