Se anunţă întreruperi de energie electrică. Ce localităţi vor rămâne fără lumină

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Red Union Fenosa anunţă că marți, 02 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
1. Chişinău, sectorul Botanica:
  • bd.Cuza Voda 6, 6/4, 8A, 21/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
  • str.Pandurilor 62, 62A - în intervalul de timp între 10:00 - 12:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
2. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
  • s.Dobrogea: str.Chişinăului, Decebal, Ion Creangă, Luceafărul - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
3. Chişinău, sectorul Buiucani:
  • str.Constituției 8, 8/1, Ion Creangă 49/1, Piața Unirii Principatelor 1, 3, Ștefan Luchian 1 - în intervalul de timp între 09:10 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • str.Ioana Radu 23, 25, 27, 27A, 27B, 29A, Ion Creangă 43A, 45/3, Piotr Ceaicovskii 1-29, 6-30, Vissarin Belinski 1-25, 10, 24-32, 65, 9999 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
  • or.Durlești: str. 27 August, M.Sadoveanu, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
5. Chişinău, sectorul Centru:
  • str.A.Bernardazzi 42-54, 43-67, A.Șciusev 36-40, 37-39, Armenească 1-31, 2-28, București 14, 41, 41C, M.Kogălniceanu 29-37, 30-34, V.Alecsandri 44-87 - în intervalul de timp între 09:15 - 16:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
  • str.M.Kogălniceanu 84, 86 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
  • str.Mihail Lomonosov 26 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
6. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
  • or.Codru: str.Pădurilor, Schinoasa Deal - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • or.Codru: str.Viticultorilor, str. și str-la Pădurilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
7. Chişinău, sectorul Ciocana:
  • str.Nicolae Milescu Spătaru 2, 2/1, 3, 4, 5, 8, 16/4, str-la Nicolae Milescu Spătaru 5, Petru Zadnipru 16, 16/1, 16/2, 16/3, 16/4, 16/5, 16/7, 16/8, 18, 18/1, 18/2, 18/3, 18/4, 18/5, 24, 63/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
8. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
  • s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
9. Chişinău, sectorul Rîşcani:
  • str.Astronom Nicolae Donici 14, Grigore Vîrtosu 14, 15, Tudor Panfile 1-43, 2-62, 208, 270, 9999, Valea Albă 10, 56, Voluntar Filip Lupaşcu 16A - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • str.Doina 102, 102/2, Gh.Madan 50/2, 52, 81, Moldovița 4, 10, 12, 25, Putnei 65-93, 68-94 - în intervalul de timp între 11:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Gh.Madan 87/5, 44/4 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
10. Anenii Noi:
s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
11. Cantemir:
  • s.Antonești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
12. Comrat (UTA Găgăuzia):
  • s.Dezghingea: str.Buiuclî, Butuca, Chesea, Ciachira, Cosmonavtov, Drujbî, Gherţena, Grigore Cotovschi, Lenin, Lev Tolstoi str-la, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Mihail Şolohov str-la, Mihail Tuhacevski, Mira, Molodejnaea, Oziornaia, Pobeda, Serghei Lazo, Suslova, Sverdlova, Tretiacov, Zaica str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
13. Călăraşi:
  • s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Frumoasa - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Răciula - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
14. Căuşeni:
  • s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Baimaclia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 -12:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Hagimus - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
15. Criuleni:
  • s.Corjova, s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Mărcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
16. Hînceşti:
  • s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
17. Ialoveni:
  • or.Ialoveni: str.Moldova, Timișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:15 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
18. Leova:
  • s.Covurlui - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
19. Nisporeni:
  • s.Soltănești - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
20. Orhei:
  • or.Orhei: str.M.Costin, Ion Creangă, Taras Șevcenko, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Cihoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Hulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
21. Străşeni:
  • or.Strășeni: str.B.Glavan, 2 Cartier Locativ, C.Stamati, Ion Soltîs, M.Sadoveanu, M.Costin, Ștefan cel Mare, Toma Ciorbă, str-la Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Greblești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
22. Ştefan Vodă:
  • s.Antonești: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Boris Glavan, Filip Coreţchi, Independenţei, Ion Soltîs, John Lee, Renaşterii, s.Antonesti, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea, s.Copceac: str. 25 Octeabrea, 28 Iunie, Benderscaea str-la, Bulgară, Carl Marx, Dzerjinscogo, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Livezilor, Mihail Frunze, Mira, Octeabriscaea, Serghei Lazo, Severnaea, Sov.Armii, Sovetscaea, Şcolinîi str-la, Viilor, Vinogradnaea, s.Semionovca, s.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Talmaza: str. 27 August, Anatolie Sîrghi, B.Glavan, Gr.Cotovschi, Izvoarelor, M.Gorikii, Miciurin, Nistrului, Pavlova, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Talmaza: str. 31 August, Biruința, Dubinina, Titov, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 13:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
23. Taraclia:
  • s.Cairaclia: str-la Alexandr Puşkin, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Dimitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Suvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
24. Teleneşti:
  • s.Țînțăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
Pe aceeaşi temă

Lasă un comentariu