Scor halucinant în Serie A! Atalanta Bergamo a demolat-o pe FC Torino, în deplasare, cu scorul de 7-0

Scor halucinant în Serie A! Atalanta Bergamo a demolat-o pe FC Torino, în deplasare, cu scorul de 7-0, într-un meci din cadrul etapei a 21-a a campionatul italian de fotbal.

Josip Ilicic a dat startul recitalului în minutul 17, iar Robin Gosens a mărit avantajul oaspeţilor peste 12 minute. Duvan Zapata a înscris al treilea gol pentru Atalanta în primul minut de prelungire al primei reprize din penalty.

Acelaşi Ilicic a reuşit o bijuterie de gol în minutul 53, dintr-o lovitură liberă de la mijlocul terenului.

Peste un minut slovenul a reuşit să facă hattrick-ul.

Atacantul Atalantei Luis Muriel a punctat şi el în minutele 86 şi 88, stabilind scorul final.

Demoralizaţi şi huiduiţi de proprii suporteri, fotbaliştii lui FC Torino au jucat extrem de dur, iar Armando Izzo şi Sasa Lukic au fost eliminaţi.