REMIZĂ LA HÂNCEȘTI. Petrocub a încheiat la egalitate cu Sheriff, scor 0-0

Petrocub Hâncești a încheiat la egalitate partida de pe teren propriu cu Sheriff Tiraspol din cadrul etapei a 21-a a Diviziei Naționale, scor 0-0. Elevii lui Lilian Popescu și-au dominat clar adversarul și au avut mai multe ocazii de a înscrie, prin Dan Taras și Vlad Ambros.

Petrocub a stopat seria de 13 victorii consecutive înregistrate de Sheriff în actuala ediţie de campionat. Hânceștenii se află pe locul 3 în clasament, la 17 puncte distanță de
’’galben-negri”.

Într-o altă partidă a etapei, Zimbru a dispus la Chișinău de Codru Lozova, scor 2-0. “Galben-verzii” au deschis scorul în minutul 76 prin Ion Postică.

Patru minute mai târziu lozovenii au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea căpitanului Petru Costin.
Scorul final a fost stabilit în minutul 90 de către Dan Pîslă. A fost a treia victorie înregistrată de Zimbru în aceast sezon. Chișinăuienii se află pe locul 7 în clasament, cu 14 puncte la activ. De cealaltă parte, Codru Lozova este
“lantern roșie” a Diviziei Naționale, suferind a șaptea înfrângere consecutivă în campionat.