REAL MADRID, SUCCES ÎN LA LIGA. "Galacticii" au dispus cu 1-0 de FC Sevilla

Real Madrid şi-a revenit după înfrângerea usturătoare cu 0-3 suferită în faţa echipei Paris Saint-Germain, în prima etapă a fazei grupelor Ligii Campionilor. "Galacticii" s-au impus cu 1-0 în partida din deplasare cu FC Sevilla, din etapa a cincea din La Liga. Singurul gol a fost marcat în minutul 64 de Karim Benzema, care l-a învins cu o lovitură de cap pe portarul andaluzilor, Tomas Vaclik.

În urma acesti rezultat, madrilenii au urcat pe locul 2, la egalitate cu liderul Athletic Bilbao.

Cu acelaşi scor 1-0, Paris Saint-Germain a învins pe Olympique Lyon în etapa a şasea a Campionatului francez de fotbal. Omul decisiv a fost Neymar, care a reuşit să înscrie cu 3 minute înainte de fluerul final.

PSG este lider cu 15 puncte, urmată de Angers şi Nice, ambele cu câte 12 puncte. Lyon este pe locul 9, cu opt puncte.