PSG, VICTORIE CATEGORICĂ. Parizienii au trecut, la pas, de Montpellier, scor 5-1

Paris Saint-Germain a obţinut o victorie categorică în campionatul Franţei, dar şi cu largul concurs al echipei adverse. Parizienii au învins, la ei acasă, pe Montpellier Herault cu scorul de 5-1.

Minutul 13 a fost unul cu ghinion pentru oaspeți - Kurzawa a deschis scorul. Ci noroc a fost minutul 31, când au egalat prin Mollet. Chiar înainte de pauză, gasdele au reintrat în avantaj: Di Maria a marcat cu un şut formidabil din lovitură liberă.

În repriza secundă, în avanscenă au ieşit jucătorii formației din sudul Franței, Skuletic şi Hilton, care au înscris câte un autogol.

Mbappe a pus punct coşmarului oaspeţilor cu golul său din minutul 79.

După 25 de etape PSG conduce clasamentul cu 65 de puncte, având 15 avans față de principala urmăritoare, Olimpique Lille.