Programul meciurilor din turul al treilea preliminar al Europa League

Programul meciurilor din turul al treilea preliminar al Europa League:

Tobol Kostanai (Kazahstan)/Piunik (Armenia) - Maccabi Tel Aviv (Israel)/Radnicki Nis (Serbia)
Dunajska Streda (Slovacia)/Dinamo Minsk (Belarus) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia)
Ajax Amsterdam (Olanda)/Sturm Graz (Austria) - Dundalk (Irlanda)/AEK Larnaca (Cipru)
St. Gallen (Elveţia)/Sarpsborg (Norvegia) - HNK Rijeka (Croaţia)
Istanbul Balakşehir (Turcia) - Aberdeen (Scoţia)/Burnley (Anglia)
Zoria Lugansk (Ucraina) - Sporting Braga (Portugalia)
Hapoel Haifa (Israel)/FH Hafnarfjordur (Islanda) - Atalanta Bergamo (Italia)/FC Sarajevo (Bosnia)
Genk (Belgia)/Fola Esch (Luxemburg) - Şahtior Soligorsk (Belarus)/Lech Poznan (Polonia)
FC Viitorul Constanţa (România)/Vitesse Arnhem (Olanda) - PAOK Salonic (Grecia)/FC Basel (Elveţia)
Nordsjaelland (Danemarca)/AIK (Suedia) - Partizan Belgrad (Serbia)/Trakai (Lituania)
Hibernian (Scoţia)/Asteras Tripolis (Grecia) - Molde (Norvegia)/Laci (Albania)
Hajduk Split (Croaţia)/Slavia Sofia (Bulgaria) - Rudar Velenje (Slovenia)/FCSB (România)
Sevilla (Spania)/Ujpest (Ungaria) - Zalgiris Vilnius (Lituania)/Vaduz (Liechtenstein)
Sigma Olomouc (Cehia) - Kairat Almatî (Kazahstan)/AZ Alkmaar (Olanda)
Balzan (Malta)/Slovan Bratislava (Slovacia) - Rapid Viena (Austria)
Djurgarden (Suedia)/Mariupol (Ucraina) - Ventspils (Letonia)/Bordeaux (Franţa)
ŢSKA Sofia (Bulgaria)/Admira Wacker Modling (Austria) - Stjarnan (Islanda)/FC Copenhaga (Danemarca)
Olympiakos Pireu (Grecia) - Lucerna (Elveţia)
Osijek (Croaţia)/Glasgow Rangers (Scoţia) - Cihura Sacihere (Georgia)/Maribor (Slovenia)
Gornik Zabrze (Polonia)/Trencin (Slovacia) - Feyenoord Rotterdam (Olanda)
Jagiellonia Bialystok (Polonia)/Rio Ave (Portugalia) - Gent (Belgia)
Spartak Subotica (Serbia)/Sparta Praga (Cehia) - Brondby (Danemarca)
FC Ufa (Rusia)/Domzale (Slovenia) - Honved Budapesta (Ungaria)/Progres Niederkorn (Luxemburg)
B36 Torshavn (Feroe)/Beşiktaş Istanbul (Turcia) - LASK Linz (Austria)/Lillestrom (Norvegia)
Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia)/Apollon Limassol (Cipru) - Dinamo Brest (Belarus)/Atromitos (Grecia)
RB Leipzig (Germania)/Hacken (Suedia) - CS Universitatea Craiova (România)

După cum s-a anunţat, CFR Cluj, în cazul în care va fi eliminată din preliminariile Ligii Campionilor de Malmo FF, va juca în turul al treilea preliminar al Europa League la fotbal cu învingătoarea dintre Sutjeska Niksic (Muntenegru) şi Alaşkert (Armenia), scrie agerpres.ro.

Programul meciurilor din turul al treilea preliminar al Europa League, secţiunea campioanelor:
Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria)/Vidi Szekesfehervar (Ungaria) - Zrinjski Mostar (Bosnia)/Valletta FC (Malta)
Legia Varşovia (Polonia)/Spartak Trnava (Slovacia) - F91 Dudelange (Luxemburg)/Drita (Kosovo)
Sutjeska Niksic (Muntenegru)/Alaşkert (Armenia) - CFR Cluj (România)/Malmo FF (Suedia)
Olimpija Ljubljana (Slovenia)/Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) - BATE Borisov (Belarus)/HJK Helsinki (Finlanda)
Shkendija (Macedonia)/Sheriff Tiraspol (R. Moldova) - FC Santa Coloma (Andorra)/Valur Reykjavík (Islanda)
Cork City (Irlanda) - Celtic Glagow (Scoţia)/Rosenborg Trondheim (Norvegia)
Spartaks Jurmala (Letonia)/La Fiorita (San Marino) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia)/Suduva Marijampole (Lituania)
The New Saints (Ţara Galilor)/Lincoln Red Imps (Gibraltar) - FC Astana (Kazahstan)/FC Midtjylland (Danemarca)
Dinamo Zagreb (Croaţia)/Hapoel Beer Sheva (Israel) - APOEL Nicosia (Cipru)/Flora Tallinn (Estonia)
Torpedo Kutaisi (Georgia)/Vikingur (Feroe) - Kukes (Albania)/Qarabag (Azerbaidjan)

Pe aceeaşi temă

Lasă un comentariu