Prima înfrângere din acest sezon. Real Madrid a pierdut meciul din deplasare cu Sevilla

Real Madrid a suferit prima înfrângere din acest sezon! Formația galactică a pierdut meciul din deplasare cu Sevilla, scor 2-3. Rivala de moarte a Realului, Barcelona a învins Villarreal cu 3-0 și este lider în campionat.

Real Madrid a deschis scorul în partida cu Sevilla după 22 de minute prin Sergio Ramos, care a marcat un gol de zile mari.

După ce a marcat, Ramos a căzut rău, pe umărul stâng. El a primit îngrijiri medicale, iar peste zece minute a fost schimbat cu Varane. Sevilla a egalat în minutul 36 prin Immobile, iar în repriza a doua gazdele s-au dezlănțuit. Banega și-a adus echipa în avantaj în minutul 61, iar Llorente a majorat scorul la 3-1.

Real a reușit să reducă din diferență în prelungiri după golul lui James Rodriguez.

Barcelona a câștigat la scor confruntarea cu Villarreal, însă toate golurile catalanilor au fost marcate după pauză.

Echipa antrenată de Enrique a început excelent partea secundă și a reușit să deschidă scorul în minutul 60 prin Neymar, care a înscris după o pasă perfectă a lui Busquets. Catalanii au marcat pentru a doua oară în minutul 70 după ce Luis Suarez a transformat lovitura de la 11 metri. Neymar a stabilit scorul final în minutul 86  după o acțiune superbă.

În următoarea etapă din Primera Division se va juca El Clasico între Real Madrid și Barcelona. Echipa catalană este lider în campionat, având cu 3 puncte mai multe decât Real Madrid, care ocupă poziția secundă.