Naţionala de fotbal în sală a fost învinsă cu 3-1 de echipa Letoniei

Selecţionata Moldovei de fotbal în sală a pierdut cu 1-3 amicalul cu Letonia ,disputat pe Futsal Arena FMF din comuna Ciorescu.. Naţionala noastră a deschis scorul în minutul 9 prin Andrei Negara.

Letonia a avut o replică pe măsură şi a înscris 3 goluri în doar 3 minute. Janis Pastars a realizat o dublă, iar Maksims Sens a mai punctat o dată.

"Am încercat să realizăm ceea ce ne-am planificat. În acest meci şi-a spus cuvântul valoarea jucătorilor. Ne-am creat foarte multe ocazii, dar nu am putut să le fructificăm. Totodată, portarul advers a avut o prestaţie bună", a spus selecţionerul naţionalei de futsal, Vladimir Vusatîi.

Partida de verificare cu Letonia a reprezentat o etapă de pregătire pentru preliminariile Campionatului European din 2018.

Moldova va juca într-o grupă cu Spania, campioana europeană în exerciţiu, Serbia şi Polonia, care este gazda mini-turneului. Meciurile vor avea loc în perioada 8-11 aprilie.