Meciul dintre Dinamo şi formația norvegiană Sjarmtrollan s-a încheiat cu egalitate, scor 2-2

Dinamo Chișinău a început cu o remiză preliminariile Ligii Campionilor la futsal masculin, ediția 2019/2020. ”Alb-albaștrii” au încheiat la egalitate meciul cu formația norvegiană Sjarmtrollan, care găzduiește mini-turneul preliminar, scor 2-2.

În partida de la Tromso, campioana Republicii Moldova a condus cu 2-0, grație golurilor marcate de Kalukov și Bagriak în primele 5 minute. Mai târziu, însă, Sjarmtrollan a redus din diferență prin Schjetne, iar în repriza secundă a egalat prin Vucenovic.

În celălalt meci al grupei, formația malteză Saint Andrews a învins-o fără drept de apel pe Fiorentino din San Marino, scor 5-0. În această seară, Dinamo Chișinău va înfrunta pe Saint Andrews, iar Sjarmtrollan va da piept cu Fiorentino. Doar câștigătoarea grupei se va califica în runda de următoare.