Întreruperi programate ale energiei electrice. Vezi când vei rămâne fără lumină

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Red Union Fenosa S.A. anunţă că vineri, 27 septembrie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Buiucani:
  • strada Piaţa Unirii  Principatelor 3, 3A, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • strada Piata Unirii 3, în intervalul de timp între 09:45 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
2. Chişinău, sectorul Buiucani, or. Durleşti:
  • strada Fatarilor, Ion Soltîs, Izvoarelor, Plopilor, Vasile Lupu, Cartușa, Gheorghe Ureche, Iașului str-la, Nicolae Dimo, Pentru Rareș parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 19:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
3. Chişinău, sectorul Buiucani, s. Truşeni:
  • strada 1 Mai, Decebal, M. Frunze, Viilor, Voluntarilor, Dm. Cantemir parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
4. Chişinău, sectorul Centru:
  • strada Buna Vestire 1-11, 2-10, Colina Pușkin 5-27, 6-32, Moara Roșie 2-22, 5-19, P. Rareș 28/1, 39/1, Z. Arbore 6, 8, 9, 10, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru  lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
5. Chişinău, sectorul Centru, or. Codru:
  • strada Schinoasa-Deal 51, 61-87, 56-90, Sihastrului  79C, în intervalul de timp între 09:10 - 18:00 pentru  lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • strada Cobzarilor 2 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Potirnichii 3 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Sitarului parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
6. Chişinău, sectorul Ciocana, s. Bubuieci:
  • strada Alecu Russo, Alexandru Donici, Andrei Doga, Apostol Veniamin, Bucovina de Nord, Burebista, Busuiocului, Doina şi Ion Aldea Teodorovici, Dumbravei, Eugen Doga, Fierarilor, Florilor, Grigore Vieru, Igor Vieru, Independenţei, Ioan Botezătorul, Izvoarelor, Lalelelor, Lemnarului, Mihai Eminescu, Mircea cel Bătrîn, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Nouă, Pietrarilor, Poieniţei, Salcîmilor, Serelor, Sfintul Nicolae, Sfînta Andrei, Sfîntul David, Sfîntul Gheorghe, Sfîntul Vasile, Tudor Bubuiog, Valea Iazului, Valeriu Cupcea, Veronica Micle, Victoriei, Zidarilor parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 18:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric 
7. Chişinău, sectorul Ciocana, s. Cruzeşti:
  • strada Buna Vestire, Columna, Cruzeşti, Florilor, Ioan Scurtu, Mioriţa, Răzeşilor, Sfîntul Avram, Sfîntul Gheorghe, Ştefan cel Mare şi Sfînt parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
8. Chişinău, sectorul Rîşcani, or. Cricova:
  • strada 31 August 1989, Albişoara, Alecu Russo, Alexei Mateevici, Bucuria, Chişinăului, Chişinăului 2 str-la, Chişinăului str-la, Ciorescu, Cricova, Dacia, Decebal, Decebal str-la, Doina, Florilor, Gherman Titov, Ion Creangă, Ion Iachir, Iurie Gagarin, Libertăţii, Livezilor, Luceafărul, Lugovavaia, Mihai Eminescu, Minerilor, Mioriţa, Mitropolit Dosoftei, Petru Ungureanu, Renaşterii, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Vasile Alecsandri, Veteranilor, Viilor, Viilor str-la., parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric strada Chişinăului parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
9. Anenii Noi:
  • satul Mereni parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 18:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Floreni parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • satul Maximovca: strada Livezilor, Timireazev, Maximovca parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Puhăceni  parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru  lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
10. Basarabeasca:
  • satul Abaclia: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Coghilinic, Dacia, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Independenţei, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Secrieru, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Livezilor  , Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Abaclia, Serghei Lazo, Spitalului, Şcolinaea, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
11. Cahul:
  • satul Chioselia Mare: str. Budionîi parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 18:30 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Slobozia Mare: str. Lenin str-la, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
12. Cantemir:
  • satul Gotești parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Lărguţa parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru  lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
13. Comrat (UTA Găgăuzia):
  • orașul Vulcăneşti: strada Ciapaev, Lenin parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene 
  • satul Baurci: strada Alexandr Suvorov, Kutuzov, Vasilii Ceapaev parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Baurci: str. Felix Dzerjinschi, Iubileinaea, Lesnaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Staroseliscaea parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 13:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Baurci: str. 40 Let Octeabrea, 50 Let Octeabrea, Mihail Frunze, Serghei Kirov, 8 Martie, 9 Mai parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Copceac: strada Cutuzova, Goricogo, N. Krupskaea parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Copceac: Alexandr Puşkin, Cutuzova, N. Krupskaea, 8 Martie parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 16:30 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Cișmichioi: str. Anton Cehov, Budionnîi, Cutuzova, Lenin, Pescianaea, Pugaceva, Voinov Internaţionalistov, Voroşilov parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Cișmichioi: strada Bolgradscaea, Dimitrova, Jemciujnaea, Mihail Teliman, Mira, Seliscohoziaistvenaia, Vinogradnaea, Vissarion Belinski parțial, în intervalul de timp între 14:15 - 17:40 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
14. Călăraşi:
  • satul Vărzăreștii Noi parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Dereneu, satul Duma, satul Bularda parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Onişcani parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru  lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
15. Căuşeni:
  • strada Alba Iulia, Anna şi Alexandru, Boris Glavan, Mihai Kogălniceanu, Serghei Lazo parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • strada Alexei Mateevici, Calea Brezoii, Calea Brezoii 1 str-la, Constantin si Elena  , Fîntîni 3, Meşterul  Radu, Meşterul Voicu, Trei Fîntîni 2  str-la, Trei Fîntîni 2 str-la, Trei Fîntîni 3 str-la, Trei Fîntîni str-lă, Vasile Lupu parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • strada 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Calea Brezoii, Fîntîna Mocanilor, Fîntîni 3, Gheorghe Coşbuc, Hîrtopul, Meşterul Voicu, Mihail Lermontov, Mira 1 str-la, Mira 2 str-la, Miron Costin, Nicolae Iorga, Nicolai Nekrasov, Păcii str-la, Pietre Vechi str-lă, Tineretului, Trei Fîntîni 3 str-la, Trei Fîntîni 1 str-la, Trei Fîntîni 2 str-la, Trei Fîntîni 3 str-la, Trei Fîntîni str-lă, Valea Hîrtopului, Valea Hîrtopului str-la, Vasile Lupu, Vissarion Belinski parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Fîrlădeni parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Sălcuţa parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Căinari parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Baccealia, s. Plop, s. Florica, s. Coșcalia parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 20:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Grigorievca parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
16. Cimişlia:
  • satul Coștangalia, satul Gradiște parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18.30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • satul Javgur parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Criuleni:
  • satul Dubăsarii Vechi parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
18. Hînceşti:
  • satul Cărpinieni: strada 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Boris Glavan, Ceapaev, Codrilor, Gemenilor, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Luceafărul, Mendeleev, Mihai Eminescu, Mihail Lomonosov, Mircea cel Bătrîn, Oleg Coşevoi, Pădurilor, Pervomaiscaea, Pobeda,  Serghei Lazo, Sovetscaea, Svetlîi, Svetlîi str-la parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Sărata-Mereşeni, satul Crasnoaemeiscoe parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Voinescu parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:30 pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
19. Ialoveni:
  • strada 27 August str-la, Alexandru cel Bun, Alexandru Hîjdeu, Cetatea Albă, Chilia, Constantin Sterea, Decebal, Dumbrava Roşie, Florilor, Hotinului, Hotinului str-la, Ialoveni, Işnovăţ, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefănucă Petru, Veniamin Zarzăr, 27 August parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:20 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Horești parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Ulmu: str. Codrilor str-la, Credinţei, Păcii, Salcîmilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ulmu, Viilor parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Ţîpala parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:40 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Costeşti parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Piatra Albă: strada Piatra Albă, Florilor, Tineretului  parțial în intervalul de timp între 15:00  – 17:00, pentru conectarea noului consumator
20. Leova:
  • satul Sîrma parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
21. Nisporeni:
  • satul Ciorești , satul Vulcănești, satul Vărzărești parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
22. Orhei:
  • satul Susleni parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • satul Jora de Mijloc, satul Jora de Sus parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Biești, satul Chiperceni, satul Slobozia-Hodorogea parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Pelivan: strada Ioan Pelivan parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
23. Străşeni:
  • satul Scoreni parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Sireți parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Cojuşna: strada Cîmpiilor, Mihai Viteazul, Nicolae Milescu Spătaru, Primavarii, Sireţcaea, Sîreţului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Lupu, Victoriei parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Cojușna: strada Mihai Viteazul, Nucarilor, Petru Rareş, Cojuşna, Sireţcaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Lupu, Victoriei parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Ghelăuza parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
24. Ştefan Vodă:
  • satul Carahasani: strada Carl Marx, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Molodejnaea, Pobeda, 
  • Suvorova, 1 Mai, Carahasani parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Palanca: str. Mihai Eminescu, Livezilor, Suvorovo, Cetatea Alba , Palanca parțial, în intervalul de timp între 08:10 - 20:10 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Olănești: strada 31 August, 31 August 1989, Florilor, Gheorghe Asachi, Nicolae Testemiţeanu, Nicolai Pirogov, Nistreană, Olăneşti, Străjerilor, Vladimir Maiacovski parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:15 pentru  lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • satul Olănești: strada Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun., Mihail Frunze, Olăneşti, Serghei Lazo, 31 August parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:05 pentru  lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • satul Răscăieţi parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 21:00 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Răscăieți: str. Chirov, Diviziea,Biruința, Dneprodzerjinscaea, Ștefan Cel Mare, Sovetscaea, Răscăieți parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 21:00 pentru  lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • satul Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Jila, Rîbaţcaea, Rascaieti, Ştefan cel Mare şi Sfînt parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • satul Slobozia: strada Alexandr Puşkin, Hadjigher, Iurie Gagarin, Miciurin, Mihai Eminescu, Primăverii, Slobozia, Ştefan cel Mare şi Sfînt parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru  lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
25. Teleneşti:
  • satul Văsieni parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • satul Chiţcanii Vechi parțial, în intervalul de timp între 10:05 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
loading...

Lasă un comentariu