Întreruperi de energie electrică în toată țara. Localitățile care vor rămâne fără lumină

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Red Union Fenosa anunţă că luni, 01 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
1. Chişinău, sectorul Botanica:
  • str.Milano 10, Muncești 615/1, 615A, 621, 623, 793/2, Revaca 9001, 9002 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
  • or.Sîngera: str.Alexandru Donici, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Tineretului, Tineretului str-la, Viitorului - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
3. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
  • s.Dobrogea: str.Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 13:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:
  • or.Vatra: str.Luceafărul, Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
5. Chişinău, sectorul Centru:
  • str.Mihai Kogălniceanu 58, 58/3A, 60 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
  • str.Mihail Lomonosov 26, Grenoble 111A - în intervalul de timp între 09:10 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
6. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:
  • s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
7. Chişinău, sectorul Rîşcani:
  • bd.Moscova 6 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • bd.Moscova 14/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • str.Miron Costin 11/2, 11/3, 11/4, 11/5, 11/3A, 11/9, Moscova bd.13/1A, 13/5 -  în intervalul de timp între 11:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
8. Anenii Noi:
  • s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • s.Calfa - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 11:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Chetrosu - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Todirești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
9. Cantemir:
  • s.Antonești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
10. Comrat (UTA Găgăuzia):
  • or.Comrat: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Bugeac: str.Miciurin, Pavlova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Chirsova: str.Lenin, Mira, Olimpiiscaea, Vinzavodskaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
11. Călăraşi:
  • or.Călărași: str.Daneză, Alexandru cel Bun - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • s.Bahmut, st.Bahmut - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Nișcani - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
12. Căuşeni:
  • or.Căușeni: str. 31 August, Alba Iulia, A.Donici, Gh.Asachi, I.Gagarin, Livezilor, M.Eminescu, șos.Tighina - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • or.Căușeni: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Calea Brezoii, Fîntîna Mocanilor, Fîntîni 3, Gheorghe Coşbuc, Hîrtopul, Meşterul Voicu, Nicolai Nekrasov, Tineretului, Trei Fîntîni 1 str-la, Trei Fîntîni 2 str-la, Trei Fîntîni 3 str-la, Trei Fîntîni str-lă, Valea Hîrtopului, Valea Hîrtopului str-la, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
  • or.Căușeni: str.D.Cantemir, M.Goriki, M.Eminescu, str-la 2 Mira, str-la Păcii - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Hagimus - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
13. Cimişlia:
  • or.Cimișlia: str.Alexandru cel Bun, Cimislia, Mihai Eminescu, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 12:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • or.Cimișlia: str.Cimislia, Constantin Stamati, Decebal, Decebal str-la, Livezilor, Sfînta Maria, Suveranităţii - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
14. Criuleni:
  • s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Hîrtopul Mic - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 10:15 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Ratuș - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
15. Hînceşti:
  • s.Cărpineni: str. 31 August, Ceapaev, Codrilor, Independenței, M.Lomonosov, Mircea cel Bătrîn, Pădurilor, Pervomaiskaia, S.Lazo, Sovetskaia, Svetlîi, str-la Svetlîi - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Cărpineni: str.B.Glavan, Cotovski, Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • s.Cărpineni: str.Biruința, B.P.Hajdeu, Botanica, Ioana Iakir, Zorile - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Stolniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
16. Ialoveni:
  • or.Ialoveni: str.Moldova, Timișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:15 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Mileștii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru conectarea clienţilor noi
  • s.Mileștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
17. Leova:
  • s.Covurlui - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Tochile-Răducani, s.Tomai - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
18. Orhei:
  • or.Orhei: str.Piatra Neamț, Scrisul Latin, Ștefan cel Mare, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Cihoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Piatra, s.Jeloboc - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
19. Străşeni:
  • s.Gălești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
20. Ştefan Vodă:
  • s.Antonești: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Boris Glavan, Filip Coreţchi, Independenţei, Ion Soltîs, John Lee, Renaşterii, s.Antonesti, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Ermoclia: str.Brejneva, Căușeni, Doina, M.Gorikii, M.Eminescu, Proletarskaia, S.Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:45 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
21. Taraclia:
  • s.Cairaclia: str-la Alexandr Puşkin, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Dimitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Suvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
22. Teleneşti:
  • or.Telenești: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandru cel Bun, A.Donici, Ciprian Porumbescu, D.Cantemir, Eugen Coca, M.Eminescu, M.Frunze, M.Sadoveanu, Plopilor, Renașterii, Timoșenco - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Mihalașa - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Pe aceeaşi temă

Lasă un comentariu