INTER, DE NEOPRIT ÎN SERIE A. Internazionale a obţinut a 7-a victorie consecutivă

Internazionale Milano este de neoprit în Serie A. "Nerazzurrii" au obţinut a şaptea victorie consecutivă în prima ligă valorică a Italiei. De această dată, victima Interului a fost Genoa. Gazdele s-au impus cu scorul de 5-0.

În minutul 16, Internazionale conducea deja cu 2-0. Au marcat Roberto Gagliardini şi Matteo Politano.

Inter a continuat recitalul în repriza secundă. Gagliardini şi-a trecut în cont dubla în minutul 49 şi a majorat scorul a 3-0.

Gazdele au mai înscris de două ori în prelungirile partidei. Joao Mario a marcat golul 4, iar peste 2 minute Radja Nainggolan a stabilit rezultatul final. Graţie acestei victorii, Inter a revenit pe locul doi în clasamentul Seriei A.

"Nerazzurrii" au un meci mult mai important săptămâna viitoare în Liga Campionilor. Internazionale va juca pe teren propriu cu Barcelona în etapa a patra a fazei grupelor.

Partida de la Milano va fi transmisiune directă la CANAL 3, pe 6 noiembrie, de la ora 22:00.