Incidente violente la meciul dintre Lokomotiv Plovdiv şi ȚSKA Sofia. Suporterii s-au bătut fără milă în timpul partidei

Incidente violente la meciul dintre Lokomotiv Plovdiv şi ȚSKA Sofia din campionatul Bulgariei. Suporterii celor două echipe şi-au împărţit pumni şi picioare, iar arbitrul a fost nevoit să trimită cele două echipe la vestiare cu patru minute înainte de pauză.

Totul a început atunci când fanii lui Lokomotiv au intrat pe pista de atletism din jurul terenului pentru a-i confrunta pe suporterii de la ȚSKA. Mai mult, ultrașii au aruncat cu pietre şi torţe.

Potrivit poliţiei locale, zece persoane au fost arestate, printre care și doi cetăţeni ruşi care susţin echipa Lokomotiv.

După 20 de minute meciul s-a reluat, iar ȚSKA s-a impus la final cu scorul de 1-0.