Incidente în timpul meciului dintre Toronto Maple Leafs şi San Jose Sharks

Incidente în timpul meciului dintre Toronto Maple Leafs şi San Jose Sharks. Nazem Kadri şi Joe Thornton s-au luat la pumni chiar în primele minute ale întâlnirii.

În timpul altercaţiei Kadri i-a smuls o parte din barbă adversarului său şi a aruncat-o pe gheaţă.

Timpul regulamentar şi overtime-ul s-au încheiat nedecis ,scor 2-2, iar canadienii s-au impus la loviturile de departajare.

Un alt meci cu scântei a fost cel dintre Philadelphia Flyers şi New York Islanders. Sean Couturier şi Josh Bailey au încins o repriză scurtă de box cu 5 minute şi 10 secunde până la final.

Spiritele nu s-au liniştit şi a urmat o altă bătaie, în care au fost implicaţi mai mulţi hocheişti.

Flyers a învins cu 6-4 pe Islanders, care a suferit a patra înfrângere la rând.

Componentul echipei Minnesota Wild, Nino Neiderreiter, a revenit formidabil după accidentarea suferită acum 2 săptămâni. Elveţianul a marcat trei goluri în partida câştigată cu 6-2 în faţa lui Buffalo Sabres.
Fanii au sărbătorit într-un mod deosebit performanţa jucătorului şi au aruncat şepcile pe gheaţă în semn de respect.