În cel de-al doilea meci al Grupei A de la Campionatul European de fotbal în sală, Serbia a remizat cu Italia, scor 1-1

În al doilea meci din grupa A de la Campionatul European de fotbal în sală, Serbia a remizat cu Italia, scor 1-1.

În prima repriză ambele echipe s-au întrecut în ratări.

Serbia a deschis scorul în mitanul secund prin Dragan Tomic, acesta a reușit să trimită balonul printre picioarele portarului italian.

"Squadra Azzura" a restabilit egalitatea două minute mai târziu grația golului înscris de către Massimo de Luca.

Remiza cu Italia este a doua la rând pentru Serbia la Campionatul European, după egalul cu gazda competiției. În grupa B, Kazahstan s-a distrat cu Polonia după ce a obținut victorie cu scorul de 5-1.

Kazahii au marcat în prima repriză patru goluri în poarta polonezii și astfel au decis soarta partidei în primul mitan. Solecki a marcat golul de onoare pentru naționala Poloniei, acesta a reușit un voleu senzațional.

Scorul final a fost stabilit de către Douglas Junior.Kazahstan este liderul grupei B, iar în următorul meci o va întâlni pe Rusia.