Igor Picuşciac a înscris golul victoriei AFLĂ DETALII

Internaţionalul moldovean Igor Picuşciac de la echipa rusească FC Krasnodar a încris golul victoriei echipei sale în partida cu Amkar Perm în optimile de finală a Cupei Rusiei la fotbal.

Picuşciac a rupt echilibrul partidei în minutul 98, la mijlocul primei reprize de prelungiri. Cele 90 de minute regulamentare de joc se încheiaseră cu scorul de 0:0, iar golul atacantului moldovean a rămas singurul gol al partidei şi după cele 30 de minute ale timpului suplimentar. Picuşciac a fost pe punctul de a marca încă în finalul primei reprize, în minutul 38, când a tras în bară, precum au mai făcut-o şi colegii săi de alte două ori.

Alt jucător moldovean Victor Golovatenco, precum şi foştii componenţi ai lui Sheriff, Aleksandr Erohin şi Ognjen Vranieş nu au jucat în acest meci.