Gol de Oscar în campionatul Boliviei! Portarul Matias Dituro a înscris un gol din propriul careu

Gol de Oscar în campionatul Boliviei. Portarul argentinian al clubului Bolivar, Matias Dituro, a reușit să dea gol din propriul careu de 16 metri în partida cu San Jose de Oruro.

Golul a fost marcat în minutele de prelungire a meciului, în momentul în care Bolivar conducea cu 2-1. Fotbaliştii echipei-oaspete căutau egalarea și în careul advers a ajuns pănă şi goalkeeper-ul Carlos Franco.

Portarul gazdelor, Matias Dituro a prins balonul după o centrare neinspirată şi a şutat imediat din vole, stabilind scorul final de 3-1.

"Voi păstra amintiri foarte frumoase despre Bolivia. Aici am marcat din penalty, iar astăzi am înscris golul ce m-a făcut de-a dreptul fericit", a declarat portarul echipei Bolivar, Matias Dituro.

Bolivar este liderul clasamentului în campionatul bolivian, în timp ce San Jose se află pe poziţia a şasea.