Ghinion pentru schioarea americană AJ Hurt. Sportiva a căzut în timpul cursei de downhill din cadrul Cupei Mondiale de schi alpin

Ghinion teribil pentru schioarea americană AJ Hurt. Sportiva de 19 ani a căzut în timpul cursei de downhill din cadrul Cupei Mondiale de schi alpin, care se desfăşoară în staţiunea Lake Louise din Canada.

Cursa a fost întreruptă pentru 15 minute. După un scurt control medical, AJ Hurt a fost luată cu elicopterul şi transportată la spital.

Prima cursă a sezonului a fost câştigată de cehoaica Ester Ledecka. Aceasta a înregistrat timpul de un minut 31 de secunde şi 87 de sutimi de secundă.

Pe locul doi s-a clasat elveţianca Corinne Suter, iar podiumul a fost completat de austriaca Stephanie Venier.