Fază tare în fotbal! Ce s-a întâmplat în meciul din optimile de finală ale Cupei României, Universitatea Cluj - Astra Giurgiu

Faza săptămânii în fotbal vine din România! Totul s-a întâmplat în meciul din optimile de finală ale Cupei României, Universitatea Cluj - Astra Giurgiu.

În ultimele secunde ale prelungirilor, Laurenţiu Buş şi Valentin Gheorghe au scăpat singuri cu poarta goală, goalkeeperul ardelenilor, Cosmin Dur-Bozoancă, fiind ieşit în atac pentru a încerca golul egalizator.

Buş a tras spre poarta goală şi mingea urma să ajungă în plasă, însă Gheorghe a lovit-o chiar înainte să treacă linia, fără să-şi dea seama că în momentul şutului se afla în offside.

Astra s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, reuşind să învingă Universitatea Cluj cu scorul de 4-3 doar după două reprize suplimentare de câte 15 minute.

Este curios și faptul că fotbaliștii formației clujene conduceau cu 3-0 deja în minutul 8, însă până la urmă giurgiuvenii au egalat şi au dus meciul în prelungiri, unde au şi reuşit să marcheze golul victoriei.