Europa League: Cu cine se vor duela echipele moldoveneşti în turul întâi preliminar

Embed:

Luni a avut loc la Nyon (Elveţia) tragerea la sorţi a partidelor din turul întâi preliminar al Europa League, informează hotnews.roAstfel, Dacia Chişinău va întâlni KF Shkendija (Macediania), Milsami Orhei se va duela cu CS Fola Esch (Luxemburg), iar Zaria Bălţi va întâlni FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina).

Europa League, turul întâi preliminar:

Maccabi Tel-Aviv (Israel) - KF Tirana (Albania)

Mladost Lucani (Serbia) - Inter Baku (Azerbaidjan)

FC Sirak (Armenia) - ND Gorică (Slovenia)

Dacia Chişinău (Moldova) - KF Shkendija (Macedonia)

AS Trencin (Slovacia) - Torpedo Kutaisi (Georgia)

Kairat Almatî (Kazahstan) - FK Atlantas (Lituania)

Sihura Sashere (Georgia) - SCR Altach (Austria)

PFC Zira (Azerbaidjan) - FC Differdange (Luxemburg)

Levski Sofia (Bulgaria) - FK Sutjeska (Muntenegru)

Lech Poznan (Polonia) - FK Pelister (Macedonia)

Beitar Ierusalim (Israel) - Vasas Budapesta (Ungaria)

CS Fola Esch (Luxemburg) - Milsami Orhei (Moldova)

FK Vojvodina (Serbia) - MFK Ruzomberok (Slovacia)

Valletta FC (Malta) - SS Folgore (San Marino)

Zaria Bălţi (Moldova) - FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina)

Glasgow Rangers (Scoţia) - Progres Niederkorn (Luxemburg)

AEK Larnaca (Cipru) - Lincoln FC (Gibraltar)

KF Skenderbeu (Albania) - UE Şanţ Julia (Andorra)

FK Ventspils (Letonia) - Valur Reykjavik (Islanda)

Bala Town (Ţară Galilor) - FC Vaduz (Liechtenstein)

NK Domzale (Slovenia) - Flora Tallinn (Estonia)

FC Midtjylland (Danemarca) - Derry City (Irlanda)

FK Haugesund (Norvegia) - Coleraine FC (Irlanda de Nord)

St. Johnstone (Scoţia) - FK Trakai (Lituania)

VPS Vaasa (Finlanda) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)

Crusaders FC (Irlanda de Nord) - FK Liepaja (Letonia)

Irtis Pavlodar (Kazahstan) - Dunav Ruse (Bulgaria)

Mladost Podgorica (Muntenegru) - Gandzasar-Kapan (Armenia)

Ordabasi Simkent (Kazahtsan) - Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina)

FK Partizani (Albania) - Botev Plovdiv (Bulgaria)

Slovan Bratislava (Slovacia) - FC Piunik (Armenia)

Jagiellonia Bialystok (Polonia) - Dinamo Batumi (Georgia)

Videoton FC (Ungaria) - Balzan FC (Malta)

Steaua Roşie Belgrad (Serbia) - Floriana FC (Malta)

UE Santa Coloma (Andorra) - NK Osijek (Croaţia)

FK Rabotnicki (Macedonia) - SP Tre Penne (San Marino)

FK Zeljeznicar (Bosnia-Herţegovina) - FK Zeta (Muntenegru)

AEL Limassol (Cipru) - St. Joseph's FC (Gibraltar)

Dinamo Minsk (Belarus) - NSI Runavik (Insulele Feroe)

Stjarnan (Islanda) - Shamrock Rovers (Irlanda)

Odds BK (Norvegia) - Ballymena United FC (Irlanda de Nord)

Connah's Quay Nomads (Ţară Galilor) - HJK Helsinki (Finlanda)

Nomme Kalju (Estonia) - B36 Torshavn (Insulele Feroe)

Ferencvaros Budapesta (Ungaria) - FK Jelgava (Letonia)

IFK Norrkoping (Suedia) - FC Prishtina (Kosovo)

Şahtior Soligorsk (Belarus) - FK Suduva (Lituania)

SJK Seinajoki (Finlanda) - KR Reykjavik (Islanda)

Levadia Tallinn (Estonia) - Cork City (Irlanda)

Lyngby BK (Danemarca) - Bangor City (Ţară Galilor)

AIK Stockholm (Suedia) - KI Klaksvik (Insulele Feroe).

Partidele din primul tur preliminar al Ligii Europa se vor dispută la 29 iunie (turul) şi 6 iulie (returul).

Pe aceeaşi temă

Lasă un comentariu