Dramatism total în "Derby della Madonnina"! Internazionale Milano a remizat în meciul cu AC Milan

Dramatism total în "Derby della Madonnina"! Internazionale Milano a scăpat victoria printre degete la ultima fază a meciului cu rivala de moarte AC Milan.

"Nerazzurrii" au condus cu 2-0 la pauză, după ce Candreva şi Icardi au fructificat singurele ocazii din prima repriză ale echipei lui Stefano Pioli.

Milan a revenit însă miraculos pe final. Romagnoli a redus din diferenţă în minutul 83.

Cristian Zapata a egalat la ultima fază a partidei. Columbianul a marcat după un corner venit la aproape două minute peste cele cinci de prelungire acordate iniţial de arbitrul Daniele Orsato.

Golul a fost validat cu ajutorul tehnologiei video pentru linia porţii.

După această remiză, cele două formaţii şi-au păstrat poziţiile în clasamentul Seriei A. AC Milan a rămas pe locul 6, având cu 2 puncte mai mult decât Inter, care este pe 7.