Diavolii roşii au învins în deplasare formaţia Burnley

Manchester United a încheiat anul cu o victorie. "Diavolii roşii" au învins în deplasare formaţia Burnley, scor 2-0, într-un meci din cadrul etapei a 20-a din Premier League.

Oaspeţii au dominat prima repriză şi aproape de pauză au marcat prin Anthony Martial. După revenirea de la cabine, jocul a fost mai echilibrat, iar Manchester United a înscris al doilea gol abia în prelungiri. Marcus Rashford a punctat la capătul unui contraatac iniţiat de Daniel James.

Tot aseară, Leicester City s-a impus la limită pe terenul grupării West Ham, scor 2-1. Kelechi Iheanacho şi Demarai Gray au marcat pentru "vulpi", iar golul "ciocănarilor" a fost înscris de Pablo Fornals.

Leicester City rămâne pe locul secund în clasament şi are 4 puncte avans faţă de Manchester City, însă "citadinii" au un meci mai puţin disputat.