Cupa Regelui Spaniei: Real Madrid a obţinut prima victorie din 2019

Real Madrid a obţinut, în sfârșit, prima victorie în noul an. "Galacticii" au câştigat cu 3-0 partida de pe "Santiago Bernabeu" cu FC Leganes în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Regelui Spaniei.

Madrilenii au deschis scorul în minutul 44 prin fundaşul Sergio Ramos, care a transformat un penalty.

Lucas Vazquez a mărit avantajul gazdelor, în minutul 68, iar scorul final a fost stabilit peste 9 minute de brazilianul Vinicius, cu o execuţie spectaculoasă.

Vinicius a fost înlocuit imediat după marcarea golului cu proaspăta achiziţie Brahim Diaz, transferat recent de la Manchester City.

Într-un alt meci, Atletico Madrid a terminat la egalitate, scor 1-1, disputa din deplasare cu Girona.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 9 prin Antoine Griezmann, iar Girona a replicat în minutul 34 prin Anthony Lozano.