Criza se adânceşte la Milsami Orhei! "Vulturii roşii", spulberaţi de Sfântul Gheorghe Suruceni

Criza se adânceşte la Milsami Orhei! Într-o partidă din etapa a 22-a a Diviziei Naţionale de fotbal, vice-campioana ultimelor două sezoane a fost spulberată în deplasare cu 0-3 de Sfântul Gheorghe Suruceni.

"Vulturii roşii" și-au prelungit astfel seria meciurilor fără victorie până la 6.

Alexandru Suvorov a fost autorul primului gol, el reuşind să marcheze dintr-o lovitură liberă în minutul 24.

Dumitru Mandrîcenco a dublat avantajul gazdelor în minutul 88, iar Andrei Colac a stabilit scorul final în ultimul minut de joc.

Într-o altă partidă, Petrocub Hânceşti s-a impus acasă cu 1-0 în faţa formației Zimbru Chişinău.

Singurul gol al partidei a fost înscris în minutul 64 de Vladimir Ambros.