Barcelona continuă parcursul modest în Primera Division. Catalanii au remizat în deplasare cu Valencia

Barcelona continuă parcursul modest în Primera Division. "Catalanii" au remizat în deplasare cu Valencia, în ultimul meci al etapei a opta a campionatului Spaniei, scor 1-1.

"Liliecii" au început ca din tun meciul. Fără victorie acasă de 11 ani în faţa catalanilor, Valencia a deschis scorul în minutul 2 prin fundaşul Garay. Avantajul gazdelor a durat până la jumătatea primei reprize. Lionel Messi a prins un şut perfect şi a restabilit egalitatea.

În urma acestui rezultat, formația antrenată de Ernesto Valverde a pierdut primul loc din clasament. Este a patra etapă consecutivă fără victorie pentru Barcelona în competiţia internă.

De pasul greşit al catalanilor a profitat FC Sevilla, care a devenit noul lider în La Liga după ce a dispus de Celta Vigo, scor 2-1. AMB

Atletico Madrid a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Real Betis şi este pe locul trei în clasament. Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de Angel Correa, în minutul 74.