A patra victorie consecutivă pentru Inter Milano. "Nerazurri" au câștigat cu 2-0 partida cu AC Milan

Internazionale Milano a câştigat cu 2-0 «Il Derby della Madonnina» cu concitadina AC Milan în etapa a patra a campionatului italian de fotbal din Serie A.

După ce au dominat pe toată durata unei prime reprize fără goluri, «squadra nerazurra» au reușit să puncteze de două ori în repriza secundă, prin Marcelo Brozovic și Romelu Lukaku, în minutele 49 și 78, respectiv.

Interul a obținut astfel a patra victorie consecutivă și este liderul clasamentului în Serie A, acumulând 12 puncte din tot atâtea posibile.

Într-un alt meci, Juventus Torino, deținătoarea titlului, a dispus pe teren propriu cu 2-1 de Hellas Verona. Condusă din minutul 20 după golul înscris de Miguel Veloso după un penalty ratat de Di Carmine, «Bătrâna Doamnă» a revenit și a egalat peste doar 10 minute prin Aaron Ramsey.

La câteva minute după pauză portughezul Cristiano Ronaldo a transformat un penalty și a adus-o pe Juve în avantaj, 2-1, aceasta având să fie și scorul final.